Kalkulator autorskog honorara

Porez 20% + PIO 22%Porez 20%Porez 20%,PIO 22% zdravstveno osig.12,3%Stopa normiranih troškova
Zaposleno liceSamostalni umetnikNezaposleno lice%
1.2987012981.111111111.3917884850%
1.3553808621.128668171.47255886643%
1.4359563461.152073731.59129244834%


Opis%Iznos
Bruto prihod1,30129.870,13
Normirani troškovi (%)50%64.935,06
Oporezivi prihod64.935,06
Porez na dohodak građana20%12.987,01
Doprinos za PIO26%16.883,12
Doprinos za zdravstveno10%0,00
Naknada za isplatu:100.000,00